اضافه وزن من حتی با ورزش کردن هم از بین نمی رود

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 27, 2015
اضافه وزن من حتی با ورزش کردن هم از بین نمی رود

شاید با این مشکل روبرو شده باشید که حتی آب خوردن هم باعث چاقی شما شود و از آن بدتر اضافه وزن شما به هیچ وجه از بین نرود ، حتی با ورزش کردن های مداوم !

اگر با آب خوردن هم چاق می شوید هیچ اشکالی ندارد ، اول از سلامت جسمانی و تنظیم تمامی املاح درونی اطمینان حاصل کنید . گاهی کم یا زیاد بودن چند آنزیم کوچک موجب اضافه وزن شده و حتی از آب شدن چربی های موجود هم جلوگیری می کند . اگر اطمینان دارید مشکل درونی خاصی ندارید ( یعنی در گذشته خوب اضافه وزن را از بین می بردید و اکنون این اتفاق نمی افتد ) به مواردی که در ادامه نقل می کنیم دفت کنید :

شوق از دست دادن اضافه وزن و رسیدن به اندام دلخواه باعث می شود افراد دست به افراط بیش از حد در این زمینه بزنند ؛ از جمله این تصمیمات نادرست ” با معده ی خالی ورزش کردن ” است . بدن احتیاج به سوخت دارد ، اگر شما سوخت اولیه را از آن دریغ کنید بدن به حالت دفاعی رفته و به هیچ وجه از ذخایر خود مصرف نمی کند ، با چنین شرایطی نه تنها اضافه وزن شما از بین نمی رود بلکه با افت بدنی چند دقیقه بعد مجبور هستید حجم بیشتری موادخوراکی را وارد بدن کنید . بهترین زمان و حجم تغذیه پیش از ورزش کردن ( چه در باشگاه و چه به صورت انفرادی ) ، یک ساعت پیش از انجام فعالیت شدید ورزشی است ( در وقت ظهر یا بعد از ظهر ) ؛ یک ساندویچ مرغ ( آبپز ) و مملوء از سبزیجاتی مانند کلم ، کاهو و…؛ اگر با فاصله ی 20 دقیقه می خواهید شروع به ورزش کنید ( صبح ) ، به عنوان صبحانه 20 عدد بادام یا یک موز و یا سیب ( به علت مغزی بودن ) ، یا 2 تا 3 عدد خرما میل کنید ؛ توجه داشته باشید حجم مواد به گونه ای است که معده را پر نمی کند در وقت ظهر نیز ورزش بعد از 1 ساعت انجام می شود ، از طرفی بدن را وادار به چربی سوزی می کند .

من تغذیه مناسب دارم و بدنم را به حالت دفاعی نبرده ام ، پس چرا اضافه وزن من از بین نمی رود ؟

احتمالا در انجام فعالیت ورزشی زیادی ملاحظه ی خود را می کنید ! یک حرکت ورزشی مانند درازونشست باید به اندازه ای باشد که عضله ی به کار گرفته شده به سوزش بیفتد ( پهلوها و شکم ) ؛ پس حرکات استقامتی را بدون ترس انجام دهید ؛ نگران نباشید چربی های اضافی آب می شوند . البته این نکته را در نظر داشته باشید که حرکات را به درستی انجام دهید وگر نه موجب آسیب رسیدن به اندام شما خواهد شد ؛ در این خصوص اگر روش صحیح یک حرکت را نمی دانید از مربی ورزش کمک بخواهید . بنابراین هر وقت هنگام ورزش به زحمت افتادید بدانید راه درست را پیش گرفته اید .

شما هم به اندازه ی یک فرد 10 سال کوچک تر از خود اضافه وزن دارید ؟ یا فردی بزرگتر از شما باید همپای با کم سالان خودش وزن کم کند ؟ خیر ! پس ورزش مناسب خود را انجام دهید ؛ متناسب با سن ، وزن و شرایط بدنی خود .

تمرکز خود را بر روی فعالیت های هوازی بگذارید ؛ ورزش هایی که عرق شما را در بیاورد اضافه وزن شما را نیز زودتر از بین خواهد برد ؛ کار کردن با وزنه های آزاد هم می تواند گزینه ی خوبی باشد و هم می تواند تاثیر عالی بر روی کوچک کردن شکم و پهلو داشته باشد .

در انتهای ورزش از میوه و سبزیجات استفاده کنید ؛ بدن شما در انتها نیز به کالری احتیاج دارد ، در چنین حالتی بدن کالری مواد را ( هر چند اندک ) جذب می کند ؛ بهترین نوشیدنی یک لیوان آب کرفس یخ به همراه یک لیموی تازه است .

با به کار بستن موارد فوق ، بنشینید و از بین رفتن اضافه وزن خود را تماشا کنید . ( لذت بردن را نیز فراموش نکنید ) .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,