تنظیم خواب از ابتلا به افسردگی جلوگیری می کند !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 21, 2015
تنظیم خواب از ابتلا به افسردگی جلوگیری می کند !

آیا می دانستید که تنظیم خواب در شبانه روز می تواند از ابتلا به افسردگی جلوگیری کند ؟ در این مطلب از یک جم به این سئوال پاسخ خواهیم داد .

افسردگی و ابتلا به آن ممکن است از عوامل گوناگونی شکل گیرد که به طور حتم ، مشکلات روحی و جسمی در شکل گیری آن تأثیر مستقیم دارد . از طرفی راههای مختلفی هم برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی و جلوگیری از آن وجود دارد که روانشناسان تخصص بیشتری در این زمینه دارند . ما در یک جم می خواهیم روشی ساده ، ولی کارآمد را برای جلوگیری از مبتلا شدن افراد به افسردگی بیان کنیم که این روش ، تنها یکی از روشهای موجود در این زمینه می باشد .

همانطور که از عنوان و محتوا متوجه شده اید تنظیم خواب ، همان راه مؤثر است که می تواند کمک خوبی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری روحی باشد .

اگر شما احساس افسردگی می کنید ، این احتمال را بایستی بدهید که ممکن است ( حتی به میزان 1 % ) ، یکی از دلایل افسردگی شما ، نامنظم بودن زمان خواب شما باشد !

به طور کلی ، خواب اگر در زمان مناسب و به میزان مناسبی انجام گیرد ، می تواند به دلیل جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف ، سلامتی را برای افراد به ارمغان آورد .

مشاهده می شود که خیلی از افراد در ساعت مناسب به خواب نمی روند و همین باعث می شود که در طولانی مدت به مشکلاتی برخورد کنند که سلامتی آنها را تحت الشعاع قرار دهد ، پس تنظیم خواب از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار است و هر فرد با تنظیم خواب در شبانه روز می تواند از ابتلا به بیماری های مختلف که یکی از آنها افسردگی است جلوگیری کند .

حالا که بحث از زمان خواب مناسب و تنظیم خواب در شبانه روز شد ، شاید بد نباشد که به گفته ی متخصصان این حوزه رجوع کنیم . بهترین زمانی که از سوی متخصصان برای خواب شبانه پیشنهاد می شود ( ساعت 21 الی 22 و به میزان حداکثر 8 ساعت ) می باشد ، زیرا به بدن فرصت کافی برای خواب داده خواهد شد . بنابراین اگر امر خوابیدن در بین این ساعات تنظیم شود ، نیاز بدن به خواب را به بهترین شکل پاسخ گفته اید .

البته این زمان شاید برای عده ای اصلا قابل اجرا نباشد و برای برخی ها سئوال پیش آید که : مثلا افرادی که به دلیل شب کاری قادر به تنظیم خواب خود در این ساعات نیستند باید چکار کنند ؟ پیشنهادی که برای این افراد می توان داد ، خوابیدن در بهترین ساعات روز یعنی از ساعت 14:30 به بعد است ( البته این نکته را در نظر داشته باشید که خواب روزانه شما بستگی به ساعات کاری شما در شب دارد ) ولی با همه ی این تفاسیر ، از آنجاییکه حدود 85% خواب باید در شب صورت گیرد ، تنظیم خواب در روز ، هرگز کیفیت تنظیم خواب در شب را نخواهد داشت و نمی تواند جایگزین خواب شبانه شود ، ولی اگر به هیچ وجه نمی توانید به خواب شبانه برسید ، به ناچار بایستی نیاز به خواب را در روز برآورده سازید .

خواب هایتان تنظیم .

اشتراک گذاری این مطلب در :