حساسیت های پوستی عارضه ای شایع در فصل بهار

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 13, 2016
حساسیت های پوستی عارضه ای شایع در فصل بهار

فصل بهار است و بازار حساسیت های پوستی نیز داغ داغ ! در این مقاله ، با نکته ها و راه حل های درمانی حساسیت های پوستی ، بیشتر آشنا خواهید شد .

از آنجاییکه در فصل بهار ، حساسیت های پوستی تشدید می شوند ، خیلی از افراد به آن گرفتار شده و دنبال راه حل های درمانی برای این عارضه می گردند .

ازجمله علایمی که میتوان برای حساسیت های پوستی در فصل بهار عنوان کرد : خشکی پوست دست و پا ، قرمزی چشم ، پوسته ریزی بدن ، خارش ، آبریزش بینی ، عطسه ، سرفه و همچنین خارش گلو می باشد که در موارد شدیدتر با علایمی نظیر : تنگی نفس و تورم دهان و گلو ، ظهور و بروز پیدا می کند .

نکته ی بسیار مهمی که درخصوص حساسیت های پوستی وجود دارد این است که اگر در زمان خود ، مورد درمان قرار نگیرد ، منجر به بروز آسم خواهد شد .

همانطور که می دانید ، از عوامل اصلی بروز حساسیت های پوستی : خشکی هوا ، گرده افشانی گیاهان و همچنین استفاده از شوینده ها ، بدون پوشیدن دستکش است که در برخی موارد ، مصرف بی رویه ی برخی از داروها و یا حتی عامل ژنتیک نیز باعث بروز حساسیت های پوستی می شوند .

یکی از داروهایی که به طور حتم ، افرادی که به آلرژی مبتلا هستند ، با آن آشنایی دارند ، آنتی هیستامین است که جزو داروهای درمانی حساسیت های پوستی به شمار می رود .

در انتها می خواهیم به چند نکته ی کلیدی و راه حل های درمانی در خصوص مبارزه و کنترل حساسیت های پوستی اشاره داشته باشیم :

1- هیچگاه خوددرمانی نکنید و این اصل سلامتی را برای خود مهم بدانید که خوددرمانی ممنوع !

2- در موارد شدیدی از حساسیت های پوستی ، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا داروهای ضد حساسیت متناسب با شدت بیماری شما را برایتان تجویز کند

3- چنانچه دچار حساسیت های پوستی هستید ، از انداختن زیورآلات بدلی که دارای نیکل است ، جدا خودداری کنید

4- در صورتی که علایم حساسیت های پوستی را در خود می بینید و دچار این عارضه ی فصلی هستید ، بایستی از پوشیدن لباس ‌های پشمی دوری کنید

5- استفاده از مرطوب کننده‌ های پوستی ، استحمام مرتب و شست ‌و شوی پوست با شوینده‌ هایی که حاوی مواد مرطوب هستند ، در تخفیف و بهبود علائم حساسیت های پوستی مؤثر است

6- و باز هم تغذیه ، که نقش بسیار مؤثری در شدت و ضعف علائم حساسیت های پوستی دارد ؛ به طوریکه مصرف پروتئین ، ویتامین‌ ها ، میوه و سبزیجات تازه ، در بهبود علائم بیماری تأثیرگذار است و از آن طرف ، مصرف غذاهای فست فودی ، کنسرو شده ، سوسیس و کالباس ، علائم بیماری را تشدید کرده و موجب آزار بیمار می گردد .

سلامت زندگی کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :