پرورش زالو از لارو و شکل خانگی تا حالت نیمه صنعتی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 18, 2015
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
پرورش زالو از لارو و شکل خانگی تا حالت نیمه صنعتی

از پرسودترین کارهای خانگی می توان به پرورش زالو ( به شکل لارو ) اشاره کرد . اگر بخواهید زالو را از ابتدا تولید کرده و پرورش دهید ، به مجوز شیلات استان محل سکوت نیازمندید .

برای پرورش لارو زالو در ابتدا به سرمایه ای در حدود ( حداقل ) 5 تا ( حداکثر ) 17 میلیون تومان نیازمندید ؛ برای اینکار لازم است یک یا چند قفسه بندی فلزی ، ظرف ( مانند ظروف پلاستیکی مخصوص ترشی ) و لارو زالو تهیه کنید ، هزینه های براورد شده با در نظر گرفتن هزینه برق و آب نیز است . توجه داشته باشید که شما می توانید مبلغی بیش از 17 میلیون تومان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید ولی احتمال ضرر نیز بالا می رود به همین علت بیش از 17 میلیون سرمایه گذاری در نوع پرورش خانگی زالو پیشنهاد نمی شود .

برای تهیه ی لارو زالو حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید . لاروها در حکم سرمایه ی شما هستند پس باید در تهیه ی آن ها دقت کنید . مانند هرچیز دیگری ، زالوها نیز گونه های مختلفی دارند اعم از سمی ، غیربهداشتی ، پزشکی و طبی و… ؛ شما برای کار خود به گونه ی پزشکی و طبی نیاز دارید . بعد از بزرگ شدن لاروها ، زالوهایتان را می توانید به همان مرکزی که لارو را خریداری کرده اید و یا مراکز حجامت بفروشید .

به طور تقریبی در هر بطری می توان 500 زالو نگهداری کرد . اگر بخواهید تولید کننده لارو باشید باید اولا از شکل خانگی بیرون آمده و محیطی صنعتی یا نیمه صنعتی را فراهم کنید ، دوما مجوز شیلات استان خود را دریافت کنید .

در ازای مبلغی که به عنوان سرمایه در نظر می گیرید ، 2 تا 3 برابر سود دریافت خواهید کرد ؛ یعنی 15 میلیون برابر با 45 تا 50 میلیون خواهد بود .

سودناشی از این کار بابت زحمت شما است ، حتما می پرسید کدام زحمت ! در کار پرورش شما باید هر 4 ساعت یکبار زالوهارا چک کنید ؛ طندگی زالوها به صورت گروهی است بنابراین اگر کوچکترین بیماری ای بگیرند دست کم 500 زالو درگیر می شوند و 500 زالو ضرر می کنید . شاید در نگاه اول هر چهار یاعت یکبار سرکشی ساده به نظر بیاید اما در عمل خواهید دید که اینگونه نیست .

برای آنکه زحمت یکساله ی شما در پرورش لارو ها به درستی نتیجه دهد بهتر است تجربیات افرادی که این مسیر را طی کرده اند استفاده کنید ، پکیج های آموزشی و… هرچند عالی ولی باز هم نمی توانند جای آموزش و پشتیبانی حضوری را بگیرند .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , , ,